Inwestorzy instytucjonalni są coraz bardziej zainteresowani Bitcoinem – prawdopodobnie z powodu obaw o to, co stanie się z siłą nabywczą walut fiatowych, mówią eksperci.

Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin CME osiągnęło na początku tygodnia nowy wysoki poziom 841 milionów dolarów.
Obecnie, najnowsze dane mówią o 800 milionach dolarów.

Gwałtowny wzrost oprocentowania pokazuje, że inwestorzy zwykle zaangażowani w tradycyjne finanse są coraz bardziej przyciągani do tego składnika aktywów.

Zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin Code Chicago Mercantile Exchange (CME) nadal rośnie, co świadczy o ciągłym zaangażowaniu inwestorów instytucjonalnych, którzy wcześniej byli ostrożni wobec tego składnika aktywów ze względu na jego zmienność i inne ryzyko.

Obecnie, regulowana przez CFTC giełda kontraktów terminowych CME Bitcoin jest trzecim co do wielkości rynkiem kontraktów terminowych Bitcoin pod względem liczby otwartych kontraktów, według danych ze strony analitycznej Skew. Otwarte zainteresowanie CME osiągnęło na początku tygodnia nowy wysoki poziom 841 mln dolarów. Najnowsze dane – z wczoraj – mówią o 800 milionach dolarów.

Posłuchajcie The Decrypt Daily Podcast

Twoja dzienna dawka wiadomości o kryptokursztynie, nauce, plotkach i dyskusjach.
Słuchaj
Kontrakty terminowe pozwalają inwestorom na kupno i sprzedaż składnika aktywów po ustalonej z góry cenie w przyszłości. W przypadku kontraktów terminowych na Bitcoin, inwestorzy mogą spekulować na cenie waluty bez konieczności zakupu samego Bitcoinu.

Nieuregulowane giełdy – takie jak BitMEX lub Binance – są nadal królem i przyciągają więcej inwestorów niż jak CME. Ale ostatnie dane Skew pokazują, że regulowane giełdy szybko nadrabiają zaległości.

Jednym z możliwych powodów rosnącego zainteresowania kontraktami terminowymi CME Bitcoin może być niedawna deprecjacja dolara, analityk eToro Simon Peters powiedział Decrypt.

„Coraz większa liczba inwestorów instytucjonalnych popiera Bitcoin jako potencjalne zabezpieczenie przed inflacją“, powiedział.

Charles Bovaird, wiceprezes ds. treści w Quantum Economics, również chimed in: „Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin na Chicago Mercantile Exchange przekroczyło 800 mln dolarów na początku tego tygodnia, co stanowi ponad 100% wzrost z 365 mln dolarów w lipcu. Ten rozwój jest silnym sygnałem rosnącego popytu inwestorów instytucjonalnych“.

„Jeśli chodzi o to, dlaczego są oni bardziej zainteresowani niż wcześniej, mam wrażenie, że aktywa cyfrowe i technologia łańcuchów blokowych stają się coraz bardziej popularne. Rządy na całym świecie pracują nad stworzeniem cyfrowych walut banku centralnego, co zostało przyspieszone przez proponowany projekt Libra i jego widoczność.“

Bitcoin
Działalność na regulowanych giełdach kontraktów terminowych Bitcoin’a nigdy nie była większa
Otwarte zainteresowanie regulowanymi rynkami instrumentów pochodnych Bitcoin’a wzrosło w przeszłości, ponieważ podmioty instytucjonalne nadal interesują się tym młodym aktywem. Według danych z analityków Skew…

Bovaird dodał, że „powszechny druk pieniądza w światowych bankach centralnych“ jest również czynnikiem. „Wszystkie rzeczy są takie same, posiadanie większej liczby jednostek waluty (jak dolar amerykański) goniących za tą samą liczbą towarów i usług będzie napędzać inflację“ – powiedział.

Na początku tego miesiąca zainteresowanie regulowanymi rynkami instrumentów pochodnych Bitcoina osiągnęło nowy rekord po tym, jak amerykańscy regulatorzy dali bankom przepustkę do świadczenia usług przechowywania aktywów kryptograficznych dla swoich klientów, sygnalizując dalszą akceptację dla aktywów kryptograficznych przez tradycyjny świat finansów.